Aktywność

Rusza sprzedaż Nowego Testamentu po śląsku

Po wielu miesiącach intensywnej i twórczej pracy – wreszcie jest! Nowy Testament po śląsku przetłumaczony przez Gabriela Tobora, burmistrza Radzionkowa, zredagowany, przedyskutowany i wydrukowany zszedł kilka dni temu z maszyn drukarskich. Z końcem października kończy się czas przedsprzedaży i rusza wysyłka zamówionych egzemplarzy. Miałam okazję i przyjemność współpracować z tłumaczem na etapie korekty tekstu. To był wyjątkowy czas. A teraz z niecierpliwością czekam na efekt finalny. Więcej informacji na stronie www.bibliaposlasku.pl oraz na Facebookowym funpage’u. Polecam!

20992593_1280103618766493_4420241523523988702_n

 

Z wiosną nadchodzi… druga edycja Warsztatów dziennikarskich w Tarnogórskim Centrum Kultury

20 marca rusza druga edycja Warsztatów dziennikarskich w TCK. Przed nami 12 tygodni – 12 tematów dziennikarskich: teoria, ćwiczenia, dyskusja. Polecam i zapraszam!

 

15873603_1193997204030495_8013079109977918244_n

Pierwsza edycja Warsztatów dziennikarskich zakończona!

Uczestnicy z uśmiechem na twarzy odebrali zaświadczenia o ukończeniu Warsztatów dziennikarskich.

 

W Tarnogórskim Centrum Kultury trwają Warsztaty dziennikarskie,

czyli dużo pracy, dużo wiedzy i ćwiczeń, dużo frajdy! :)

 

img_1144 img_7640 img_4837 img_0044

 

Ruszył nabór na WARSZTATY DZIENNIKARSKIE dla młodzieży, które będę prowadzić w poniedziałki w TCK

Warsztaty skierowane są dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, którzy są zainteresowani dziennikarstwem i zawodami pokrewnymi. Zapraszam do udziału!

Więcej informacji:
Instruktor ds. artystycznych (animacja) TCK
Barbara Kompała, 32 285 27 34 wew. 21

Koszt: 60 zł (karnet na wszystkie spotkania – 12 godzin)

dzolaposterkolor

 

O pracy dziennikarza słów kilka

30 listopada 2015 r. spotkałam się z uczestnikami kółka dziennikarskiego Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 w Piekarach Śląskich. Mówiłam o zawodzie dziennikarza, jak wygląda praca w redakcji gazety i jak pisać, żeby było ciekawie i interesująco.

podziekowania

 Spotkanie z uczniami Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 14

27 października 2015 r. spotkałam się z uczniami klas II-VI Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 14 w Piekarach Śląskich. Dzieci poznały “od kuchni” zawód dziennikarza i redaktora, dowiedziały się jak powstają książki. Na koniec był konkurs – autorzy najciekawszych odpowiedzi na pytanie “dlaczego warto czytać książki” otrzymali nagrody, oczywiście książkowe.

90-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Piekarach Śląskich

24 października 2014 r. miałam przyjemność poprowadzić panel dyskusyjny z absolwentami I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich. Gośćmi byli: dr Łukasz Depa , dr Magdalena Christ, dr Michał Romańczyk i Sandra Gościniak. Obok wspomnień, absolwenci dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym, mówili o ścieżkach kariery w swoich dyscyplinach i o planach na przyszłość.

Więcej na:
http://galeria.lo.piekary.pl/gallery/332/1/
http://www.lo.piekary.pl/index.php?id=mwyd&wyd=340

Warsztaty dziennikarskie w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim

21 października 2014 r. spotkałam się z uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Zajęcia poświęcone zagadnieniom dziennikarstwa na Śląsku i w Polsce. Odbyły się w ramach projektu „Notatnik młodego regionalisty”. Organizatorem przedsięwzięcia była pani dr Maria Kopsztejn.

Warsztaty dziennikarskie w ramach projektu „Enjoy your rights” w Górkach Wielkich

W ramach programu „Enjoy your rights”, skierowanego do studentów z całego kraju, poprowadziłam 11 sierpnia 2014 r. w Dworze Kossaków w Górkach Wielkich warsztaty dziennikarskie. Była część teoretyczna i ćwiczenia przygotowujące uczestników do zmierzenia się z zadaniem nakręcenia reportażu o prawach człowieka. Spotkanie zakończyła owocna dyskusja o przyszłości dziennikarstwa w Polsce.

Więcej na: http://www.laja.pl/galeria/

Warsztaty dziennikarskie w Zespole Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej w Chorzowie

Od 10 do 12 marca 2014 r. poprowadziłam dla uczniów liceum ogólnokształcącego warsztaty dziennikarskie. Tematami zajęć były: gatunki dziennikarskie, zawód dziennikarza, dziennikarstwo specjalistyczne, prawo prasowe oraz etyka zawodowa. Licealiści zmierzyli się również z zadaniami dziennikarskimi i z zakresu kreatywnego pisania – ćwiczyli pisanie newsów, konstruowanie portretów, próbowali napisać swój życiorys w przyszłości.

Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich z okazji Dnia Patrona Technikum nr 1 im. Jacka Karpińskiego 9 kwietnia 2014 r.

Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śl. wzięłam udział w obchodach Dnia Patrona Technikum nr 1 im. Jacka Karpińskiego. Jednym z gości był Piotr Lipiński, dziennikarz i autor książki poświęconej Jackowi Karpińskiemu pt. „Geniusz i świnie”. Na pamiątkę spotkania od ucznia Pawła Zielińskiego otrzymałam swój autoportret.

Więcej informacji: http://www.zs-1.edu.pl/index.php/7-news/539-dzien-patrona

XV Międzygimnazjalny Konkurs „Moje miasto – Piekary Śląskie” oraz spotkanie z uczestnikami kółka dziennikarskiego w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich marzec-kwiecień 2014

W marcu spotkałam się z gimnazjalistami, którzy uczęszczają na zajęcia w ramach kółka dziennikarskiego w Miejskim Gimnazjum nr 2. Młodzież była zainteresowana m.in. tym jak wygląda praca dziennikarska, gdzie można nauczyć się tego zawodu. Organizatorkami spotkania były nauczycielki języka polskiego: pani Bożena Mularczyk i pani Justyna Biernacka-Wicik. Natomiast w kwietniu odbył się XV Międzygimnazjalny Konkurs „Moje miasto – Piekary Śląskie”, w którym miałam przyjemność przewodniczyć obradom jury. Uczniowie piekarskich gimnazjów zmagali się z konkurencjami, w których musieli wykazać się nieprzeciętną wiedzą, gwarą, talentem aktorskim i umiejętnościami zręcznego marketingowca.

Promocja książki „Moje Piekary” w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Piekarach Śląskich

11 grudnia 2013 r. w auli I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich miała miejsce promocja książki „Moje Piekary”. Gości autorki były Hanna Dikta, nauczycielka i poetka, mieszkająca w Piekarach Śl. oraz Gosia Domin, producentka filmowa – bohaterki książki. Spotkania promocyjne połączone zostało z wystawą fotografii Agnieszki Karpiel i Łukasza Barańskiego.
Zdjęcia autorstwa Łukasza Barańskiego.

Promocja książki „Moje Piekary” w Pałacu Wiśniewskim

23 listopada 2013 r. w Pałacu Wiśniewskim zaprezentowana została publikacja „Moje Piekary”. Wieczór prowadziła Aneta Kuberska – Bębas, dziennikarka Radia eM. Podczas spotkania autorka książki opowiadała o kulisach powstania książki, o historii, tradycji i atutach miasta, nakreśliła także portret mieszkańców Piekar Śląskich. Kamil Guzy i Natalia Kurzawa – wykonali duet z musicalu „Koty”. Kamil Guzy jest tancerzem w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i laureatem tegorocznej Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego. W książce „Moje Piekary” opublikowany został artykuł o jego początkach kariery zawodowej i występie w programie „You can dance”. Podczas promocji oprawę muzyczną zapewniła Dominika Wiercioch, pedagog i muzyk. Zdjęcia wykonała Agnieszka Karpiel.